A byla to velmi vydařená akce!

Každý si správně ihned vybaví, že bude řeč o polévce a nebude to žádná mýlka. Dne 15. října se konala soutěž ve vaření poctivé domácí zelňačky na Řimbabě. A navíc ne lecjaké. Byla stanovena i pravidla pro účastníky soutěže, která vyžadovala uvařit zelňačku přímo na v místě samotném a pozor,  na „vlastním ohni“ v množství minimálně 30 porcí polévky.

Může se zdát, že podmínky jsou náročné, ale pravidel se nezaleklo 6 soutěžních týmů, jež potvrdilo svoji účast a nechalo se zapsat na startovní listinu. Stalo se tedy, že v sobotu patnáctého října se na Řimbabu sjely týmy „Bezdomáčů“, „Plašanů“, „Kulíšků“, Hasičského sboru Bohutín, Hasičského sboru Vysoká Pec a nechyběl ani domácí tým řimbabských kuchařek.

Časně ráno se už přivážely kotlíky, kotle a dokonce i nefalšovaný plátový sporák. Ono to dobré kuchařské umění přeci jen  asi spočívá  i v technickém zázemí… ??? Na stolech se počaly objevovat základní suroviny pro dobrou polévku ať již šlo o brambory, cibuli, zelí, klobásky či kus uzeného, ale také i jiné dobroty jako je bác, domácí štrůdl, makové placky, věnečky a mnoho jiných ...

Ovšem kolem desáté už pokličky poskakovaly nad bublajícími hrnci či kotlíky a byli vysílání i zvědi k sousedním týmům, aby zmapovali počínání konkurence! Aby byl výsledek co nejlepší, nesmí se zanedbat žádná maličkost. Ale to už se dostavovali i první hosté a okukovali, která ta parta už by mohla mít trošku zelňačky na ochutnávku. K tomu, aby všem čas příjemně ubíhal, zanotoval harmonikář v doprovodu saxofonu na lidovou notečku. Také rozhledna spolku Řimbaba byla otevřená a bylo možné se podívat na to velké  soutěžní vaření z ptačí perspektivy a když se ještě po mlhavém ránu začalo objevovat sluníčko, byl  krásný výhled i na blízký Pecovák či Drozďák. Ani muzeum spolku nezůstalo zamčeno a všechny expozice bylo možné si prohlédnout.

Po takovém výstupu chutná o to více a týmy již nabízely své ZELŇAČKY v plném proudu. Není zelňačka jako zelňačka. To se tedy rozhodně potvrdilo a chuťové buňky měly velkou práci se s tím vším popasovat a vyhodnotit, která že bude ta nejlepší? Právě proto všichni netrpělivě očekávali závěrečné hodnocení.
Přece jsme se dočkali!  Pepa Kovář, místostarosta spolku Řimbaba vystoupil na nejvyšší pařez před hlavní budovou a ujal se slova. Ke shromážděným soutěžním týmům i návštěvníkům pronesl jak slova chvály se kterými rozhodně nešetřil, neboť všichni byli úžasně připraveni jak po stránce technické tak i po stránce šíření báječné nálady a pohody, tak i očekávané hodnocení a vyhlášení vítěze.

Řimbabská Zelńačka letos byla nominována jako „nultý ročník“ a tak všichni byli uznáni vítězi, neboť asi aniž by si to v tu chvíli uvědomili, odstartovali pravidelnou akci, která podle nadšení místních lidiček ukázala, že v Bohutíně a v blízkém okolí jsou ještě lidé, kteří obětují svůj volný čas, mají smysl pro humor a hlavně chtějí se s tím vším podělit s ostatními.

Tak tedy na obrovskou dřevěnou vařečku, kterou k tomuto účelu připravil „starosta dřevořezbářů“ pan Ján Chvalník a která byla zavěšena na hlavní budově spolku Řimbaba budou zapsáni vítězové nové pravidelné akce  „Řimbabská ZELŇAČKA“. A protože letos vítězily všechny týmy, budou zaznamenány všechny.

Akce byla mimořádně zdařilá a končila ve velmi pozdních nočních hodinách. Náladu po celý den doprovázelo mimořádné počasí, harmonika, heligonga, saxofon a hlasy účastníků.
Proto, kdo máte rádi zelňačku, ale i legraci a prima náladu určitě si ji nenechte příští rok utéct.

 

Návštěvy stránek

Dnes 0

Včera 33

Za týden 120

Za měsíc 147

Celkem 50070

Currently are 2 guests and no members online

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com